Terapia

chętnie pomogę Ci zawalczyć o siebie
i o swoje marzenia.
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Terapia

chętnie pomogę Ci zawalczyć o siebie i swoje marzenia.
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Doświadczenie

Od 19 lat wspieram swoich klientów w gabinecie psychoterapeutycznym.

Jestem absolwentką Wydziału Psychologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczestniczyłam w 2-letnim szkoleniu w terapii poznawczo – behawioralnej przy Centrum Terapii Poznawczo – Behawioralnej (CTPB) w Warszawie. Ukończyłam szkolenie podnoszące kwalifikacje zawodowe z zakresu „Terapii poznawczo-behawioralnej dzieci i młodzieży”. Ukończyłam 2-letnie Studium Metod Pracy z Dziećmi ofiarami przemocy seksualnej i ich rodzinami w Fundacji Dzieci Niczyje. Uczestniczyłam w licznych szkoleniach z zakresu pomocy psychologicznej i interwencji kryzysowej przy Centrum Praw Kobiet. Doświadczenie zawodowe zdobywam od wielu lat. Wcześniej pracując w Świetlicach Socjoterapeutycznych, Domu Dziecka, Ośrodku Pomocy Psychologicznej, Stowarzyszeniu Przyjaciół Integracji, Niepublicznych Zakładach Opieki Zdrowotnej i prywatnych gabinetach psychoterapeutycznych.

OPINIE o mnie… 
https://sylwiakrajewska.pl/wp-content/uploads/2022/04/books-1082942_1280-Kopia.jpg
https://sylwiakrajewska.pl/wp-content/uploads/2023/01/shutterstock_641208637-scaled.jpg

Z kim pracuję

W szczególny sposób pasjonuje mnie praca z osobami, które doświadczają bólu i cierpienia w relacjach, a zwłaszcza z tymi z syndromem „kochania za bardzo”, z niską samooceną i trudną, niepoukładaną przeszłością (dysfunkcyjny dom, nie uporządkowane relacje z rodzicami i ważnymi osobami w życiu). Specjalizuję się w pomaganiu osobom, które przeżywają niepewność, kryzysy w relacjach, są w sytuacji trudnych rozstań, mają niską samoocenę, problem z ustanowieniem i ochroną własnych granic, i inne.

Pomagam odkrywać siebie na nowo, z miłością, rozwijając przy tym wgląd w siebie, z pogłębioną uważnością i miłością do siebie. Jestem zwolenniczką prawdy (zdejmowania masek przed samym sobą i światem), wsłuchiwania się w siebie, w swoje emocje. Terapia, jest przygodą na całe życie. Zaczyna się ją w gabinecie a potem rozwija w codzienności w celu pełniejszego życia.

Jak pracuję

Zacznę od tego, że kocham swoją pracę.

To trudne zadanie być obecnym, w pełni zaangażowanym, słuchać i słyszeć, pomagać, wspierać, czuć, towarzyszyć. Trudne, bo to, z czym zgłaszają się ludzie jest często bardzo bolesne, ale nie wyobrażam sobie innego zajęcia. To – wpisane jest we mnie. Dla mnie to nie praca, to misja.

Kocham każdą osobę, która przychodzi po pomoc.
Pracuję z pełnym zaangażowaniem, jestem na 100%.
Pracuję w oparciu o nurt poznawczo – behawioralny, psychodynamiczny, gestalt.
Ale w  głównej mierze opieram się na intuicji. Podczas spotkań bardzo wsłuchuję się w to, co dzieje się w mnie, czego doświadczam i dzielę się tym bogactwem.

Moje życie jest pełne różnych doświadczeń. Dzięki temu mam w sobie zrozumienie i wrażliwość na historie innych osób.

https://sylwiakrajewska.pl/wp-content/uploads/2022/07/1-2-scaled.jpg
https://sylwiakrajewska.pl/wp-content/uploads/2022/07/shutterstock_1379119298-scaled.jpg

Indywidualnie i grupowo

Swoją pracę zaczynałam z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi.

Dziś głównie pracuję z dorosłymi i od czasu do czasu wspieram rodziców
w trudnościach wychowawczych.

Jednak największą frajdę sprawia mi praca z kobietami w procesie grupowym.
Ogromnym bogactwem dla mnie jest prowadzenie:
grup terapeutycznych
wsparcia
i warsztaty rozwoju osobistego.

To za każdym razem niesamowite doświadczenie. Spotkania kobiet, to przede wszystkim czas, gdzie możemy nawzajem się inspirować i uczyć od siebie. To piękny czas rozmów, bliskości i otwartości, z którego można czerpać całymi garściami. To czas przemiany.

Rozwój

Moją najlepszą wizytówką są polecenia.
Z uwagi na częste zapytania o pomoc i ograniczone możliwości postanowiłam rozszerzyć zakres świadczonej pomocy o wsparcie innych terapeutów, psychologów, psychiatrów.

Od 2008 roku udało mi się stworzyć Gabinet Pomocy Psychoterapeutycznej PSYCHOCENTRUM. Tworzymy Zespół specjalistów, którzy z pasją pomagają. 

Założyłam też portal psychologiczny kochamzabardzo.pl dla osób, które mylą miłość z cierpieniem, chcą nauczyć się kochać i chcą być kochane. Ten portal psychologiczny pomógł już setkom osób odnaleźć siebie w trudnych relacjach, poukładać siebie na nowo. 

Z uwagi na szeroką ofertę i wiele zapytań o warsztaty i grupy rozwojowe – stworzyłam przestrzeń warsztatydlakobiet.com

https://sylwiakrajewska.pl/wp-content/uploads/2021/02/DSC7172-600x534-1.jpg