Sylwia Krajewska

psychoterapeutka, mama i przedsiębiorczyni
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Sylwia Krajewska

psychoterapeutka, mama i przedsiębiorczyni
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Sylwia Krajewska

Jestem psychoterapeutką, mamą i przedsiębiorcą. Już od wielu lat skutecznie łączę rolę mamy z prowadzeniem gabinetu psychoterapeutycznego, a od niedawna również z prowadzeniem internetowej marki familio story. 

Mogę z całą pewnością powiedzieć, że jestem szczęściarą. Moje życie tak się układa, że mam wszystko, co dla mnie najważniejsze: 

  • udane małżeństwo, które pozwala mi przezwyciężać każde przeciwności
  • wspaniałe dzieci, które bardzo kocham, i z których jestem dumna 
  • pracę, w której czuję się spełniona 
  • oraz wartościowe relacje i ważnych ludzi wokół siebie.

Wiem, że dojście do tego momentu zarówno pod kątem samoświadomości jak i poczucia wdzięczności  kosztowało mnie wiele pracy, zaangażowania, wiary, wysiłku oraz pokory. Jednak nadal uczę się cały czas żyć dniem dzisiejszym, nie wybiegać zbytnio do przodu i doceniać to co mam.

https://sylwiakrajewska.pl/wp-content/uploads/2021/03/AM6A4834-scaled.jpg
https://sylwiakrajewska.pl/wp-content/uploads/2021/03/warsztat14.jpg

Od czego się zaczęło?

Od zawsze pociągali mnie ludzie, świat ich przeżyć i emocji. Jestem osobą bardzo wrażliwą na drugiego człowieka.

Już w połowie liceum wiedziałam, co chcę robić w życiu zawodowym, a to bardzo pomogło mi w dążeniu do tego o czym marzę. Wspaniałe studia, praca nad sobą i ciekawość otaczającego świata, ludzi oraz liczne doświadczenia doprowadziły mnie do miejsca w którym dzisiaj jestem.

W życiu oprócz skromności towarzyszy mi odwaga w dokonywaniu wyborów, dzięki czemu mogłam uczestniczyć w wielu ciekawych stażach, warsztatach, kursach i szkoleniach. A to bardzo mnie rozwinęło i nauczyło. To wpływ wielu ciekawych nurtów psychologicznych i osobowości. Wspaniałych ludzi i sytuacji, które stawały na mojej drodze.

W życiu kieruję się zasadą, że nie ma przypadków, że to co się dzieje, dzieje się po coś. Staram się żyć osadzona w tu i teraz, z dużą akceptacją siebie i  świata, który mnie otacza. Odkąd pamiętam uczę się wdzięczności, ona bardzo otwiera mnie na codzienne dobro, na małe i duże cuda w moim życiu.

Od zawsze życiu mówię TAK.

Zaczynając pracę nie miałam sprecyzowanej ścieżki, z kim dokładnie chcę pracować; z dziećmi, młodzieżą czy z osobami dorosłymi. Stąd próbowałam siebie i swoich możliwości w każdym z tych obszarów. Dzięki temu mam dość szerokie spektrum, którym mogę się dziś posługiwać. Nauczyłam się, że moimi sprzymierzeńcami są moja pokora i intuicja. Podczas spotkań z drugim człowiekiem wsłuchuję się w siebie, w to, co słyszę wewnętrznie. I tymi narzędziami pracuję w relacji z drugą osobą. Uwielbiam towarzyszyć podczas rozwoju. Jestem dumna, gdy widzę przemianę.

https://sylwiakrajewska.pl/wp-content/uploads/2021/03/AM6A4785-2.jpg
bt_bb_section_top_section_coverage_image
https://sylwiakrajewska.pl/wp-content/uploads/2021/10/Dlaczego-warto-czytac-bajki-dzieciom-2.jpg

Psychocentrum i portale o tematyce psychologicznej

Od 2007 roku jestem właścicielką gabinetu terapeutycznego Psychocentrum. Większość pacjentów, którzy się do nas zgłaszają – dzwonią z polecenia. Co w mojej opinii jest najcenniejsze.

Jesteśmy rozpoznawalną marką na rynku, której synonimem jest wysoka jakość usług oraz zaangażowanie w każdy proces terapeutyczny. Mamy szeroki zakres działań. Pomagamy dzieciom, młodzieży, osobom dorosłym. Pracujemy indywidualnie, z parami, rodzinami, a także prowadzimy grupy całoroczne terapeutyczne i warsztaty rozwojowe weekendowe. Uwielbiam atmosferę pracy i zaufanie, które udało nam się wypracować w Psychocentrum.

Jestem też założycielką portali internetowych o tematyce psychologicznej:

kochamzabardzo.pl  dla osób w toksycznych relacjach, kochających za bardzo.
samotnosc.info.pl  dla osób doświadczających samotności, osamotnienia, z lękiem przed bliskością.
warsztatydlakobiet.com dla kobiet zainteresowanych szeroko rozumianym rozwojem.

Wydałam trzy książki: „Dziennik wdzięczności”, „Zatrzymaj się” oraz „Opowiedz mi, co u ciebie. Bajki terapeutyczne dla rodziców i dzieci”, które doceniła m.in.: Fundacja „Cała Polska czyta dzieciom”.

bt_bb_section_top_section_coverage_image

Ja w roli mamy

Odkąd pamiętam, zawsze chciałam być mamą. Zakładałam, że będę miała jedno, może dwójkę dzieci, gdyż sama byłam jedynaczką. Urodziłam 4 synów i córkę, o której marzyłam całe życie. 

Jedno z moich dzieci zmarło w 6 miesiącu ciąży. Było to bardzo trudne i bolesne doświadczenie, choć widzę w nim wiele łask. Dzisiaj wiem, że dzięki niemu  mam większe zrozumienie i wgląd w ból matek, które nie mogą mieć dzieci, lub które straciły dziecko.

Uczę się bycia dobrą mamą, nie idealną, ale najlepszą jaką potrafię być dziś. Staram się pamiętać o wartościach jakie chcę moim dzieciom wpoić i przekazać. 

Rodzina jest dla mnie wartością, szczególnie dziś, gdzie jest tak bardzo narażona na rozpad i zagubienie. Chcę przekazywać wartości, dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z poziomu mamy i psychologa.

https://sylwiakrajewska.pl/wp-content/uploads/2021/04/Marek-i-mama.jpg
bt_bb_section_top_section_coverage_image